Sosyal Medya

ALARM SİSTEMİ

Son yıllarda artan şiddet olaylarına paralel olarak hırsız alarm sistemleri ciddi manada kullanılmaya başlamıştır.  Neredeyse birçoğumuzun evinde veya işyerinde alarm sistemi bulunmaktadır. Günümüzde kullanılan alarm sistemleri kablosuz alarm sistemleri ve kablolu alarm sistemleri olarak ikiye ayrılabilmektedir. Kablolu hırsız alarm sistemleri daha ekonomik olmaları dolayısı ile daha çok profesyonel ama ekonomik olmasını talep ettiği yerlerde kullanılan alarm sistemleridir.
 
Günümüzde alarm sistemi montajı çok kolay hale gelmiştir. Konusunda uzman bir ya da 2 teknisyen yarım günde alarm sistemini kurup size teslim edebilir. Alarm sistemi kurulumunu eleman montajı ve programlama olarak ikiye ayırabiliriz. Konusunda uzman olmayan bir kişi alarm sistemini montaj edebilse bile sistemin programlanmasında ciddi sıkıntılar yaşayacağı çok açıktır. Bundan dolayı alarm sistemleri fiyatı yanında alarm sistemi kuracak firmayıda seçerken çok dikkatli olmanız gerektiğini unutmayınız.
 
Hırsız alarm sistemleri önemi :
 
Son zamanlarda yapılan araştırmalar gösteriyor ki her dört kişiden üçü kendilerini, ailelerini, evlerini ve iş yerlerini hırsızlığa karşı koruyabilmek için daha fazla bir şeyler yapabileceklerini düşünüyorlar. Ne yazık ki hırsızlık ve soygun sürekli olarak bir artış gösteriyor. Eviniz ve iş yerinizdeki eşyalarınız sigortalı olsa da hırsızlığa karşı caydırıcı tedbirler almak son derece mantıklı ve gerekli görünüyor. Genel kanının aksine sadece pahalı ve müstakil evler değil, bütün evler yüksek soyulma riski taşıyor. Evinizi, Tesisinizi ve iş yerinizi hırsızlığa karşı korumanın en etkili yollarından biri güvenlik alarm sistemi taktırmanızdır. Böyle bir sistemde malzeme kalitesinin yüksek olması, satış öncesi ve satış sonrası teknik destek hayati bir önem taşır. Bunun yanı sıra alarm sistemin kullanışlı, güvenilir ve profesyonelce tasarım ve tesisat işçiliğinin iyi yapılması önem teşkil eder
 
Ev, ofis, fabrika, İşyeri  vb. mekânlarda meydana gelebilecek soygun, yangın, gaz kaçağı, su baskını, gibi bir çok istenmeyen olay durumunu, Daha olay yeni başladığında elektronik algılayıcılarla(Sensörlerle) algılayarak, mekân sahibini ya da ilgili kişileri haberdar eden, aynı zamanda caydırıcı etki yaratan elektronik donanım genel anlamda alarm sistemi olarak tanımlanmaktadır. Bu gibi istenmeyen bir çok olaydan başlangıç anından itibaren haberdar olabilmek can ve mal güvenliği açısından son derece önemlidir.