Sunucu & sistem Server 2008 otomatik login

Server 2008 otomatik login

  • 3882 görüntüleme
  • 02.01.2021

Merhabalar malum olduğu gibi sunucular üzerinde çeşitli yetkilere sahip birçok kullanıcı mevcuttur. Sunucu login ekranında istediğiniz kullanının şifresini girerek oturum açarsınız. Sunucunun otomatik olarak bir kullanıcı üzerinden şifre sormadan oturum açmasını da isteyebilirsiniz. Bunun için gereken registry üzerinde bazı güncellemeler yapmak aşağıdaki adımları izleyin. Şunu unutmayın otomatik olarak tanımladığınız kullanıcıyı silerseniz sistem yine onun üzerinden oturum açmaya çalışacak ve login ekranında hata verecektir.
 
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
 
 
 
Burada öncelikle AutoAdminLogon kısmını 1 yapmanız lazım.1 değeri aktif 0 değeri pasaiftir. Daha sonra DefaultUserName ve DefaultPassword kısımlarına istediğiniz kullanıcının adını ve şifresini tanımlayabilirsiniz. İşlem bu kadar faydalı olması dileği ile
 

Benzer makaleler

Bulut Bilişim Cloud Computing
02.01.2021

Bulut Bilişim Cloud Computing

Bilişim dünyasında son yıllarda artık adını sıklıkla duyduğumuz bulut bilişim (Cloud Computing) gün geçtikçe hayatımıza daha çok yer almaktadır. Bulut Bilişim’ deki asıl amaç maliyetlerin düşürülmesini, değişen iş gereksinimlerine hızlı cevap verebilmeyi, ve karmaşıklığın azaltılmasını sağlar.

Windows 11
02.09.2021

Windows 11

Makale yorumları

Makale yorumunuz