Sunucu & sistem Server 2008 otomatik login

Server 2008 otomatik login

  • 3979 görüntüleme
  • 02.01.2021

Merhabalar malum olduğu gibi sunucular üzerinde çeşitli yetkilere sahip birçok kullanıcı mevcuttur. Sunucu login ekranında istediğiniz kullanının şifresini girerek oturum açarsınız. Sunucunun otomatik olarak bir kullanıcı üzerinden şifre sormadan oturum açmasını da isteyebilirsiniz. Bunun için gereken registry üzerinde bazı güncellemeler yapmak aşağıdaki adımları izleyin. Şunu unutmayın otomatik olarak tanımladığınız kullanıcıyı silerseniz sistem yine onun üzerinden oturum açmaya çalışacak ve login ekranında hata verecektir.
 
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
 
 
 
Burada öncelikle AutoAdminLogon kısmını 1 yapmanız lazım.1 değeri aktif 0 değeri pasaiftir. Daha sonra DefaultUserName ve DefaultPassword kısımlarına istediğiniz kullanıcının adını ve şifresini tanımlayabilirsiniz. İşlem bu kadar faydalı olması dileği ile
 

Benzer makaleler

Active Directory Nedir
02.01.2021

Active Directory Nedir

Şirketimizde kullandığımız network (ağ yapısı)’e bağlı cihazların tek bir noktadan yönetilmesi için tasarlanmış servisler bütünüdür. Kullanıcıların sadece oturum açarak kendisine izin verilen tüm kaynaklara ulaşabilmesini sağlar.3 kelime ile özetlemek gerekirse bunlar Organizasyon , Yönetim , Kontrol olacaktır.

DNS server nedir ?
12.05.2021

DNS server nedir ?

Makale yorumları

Makale yorumunuz