Donanım Casper A15A Klavye Değişimi

Casper A15A Klavye Değişimi

  • 1888 görüntüleme
  • 02.01.2021

     Casper A15A Notebook için klavye değişimi çok basittir. Klavyenin üst kısmında 6 adet çentik bulunmakta dikkatli bakarsanız görebilirsiniz. Bunları ince bir cisim ile (kredi kartı olabilir) yukarıya doğru iterek klavyenin kurtulmasını sağlayabilirsiniz. Daha sonra klavye tarafından gelip anakarta bağlı olan kabloyu göreceksiniz. Takılı olduğu yerdeki sağlı sollu tırnakları açıp kabloyu çıkartın. Yeni klavyenin kablosunu aynı yere oturtun. Geri takarken tırnakların oturmasına dikkat edin. İşlem bu kadar basit.

    Samsun ya da yakın çevresinde oturuyorsanız teknik servisimize gelip destek alabilirsiniz.

Benzer makaleler

Lenovo G50 recovery
02.01.2021

Lenovo G50 recovery

Lenovo bilgisayarlarda tuş kombinasyonu ile uğraşmayalım diye küçük bir tuş bulunuyor. Genelde power tuşunun yanında olur ama G5 modelinde yer değiştirilmiş. Resimde de gördüğünüz gibi şarj söketini taktığınız yerin tam yanına yerleştirilmiş. İşlemi başlatmak için bilgisayarınız kapalı iken bu tuşa 1 defa basmanız gerekiyor.

Notebook Pillerinizin Uzun Ömürlü Olması İçin Bunlara Dikkat
02.01.2021

Notebook Pillerinizin Uzun Ömürlü Olması İçin Bunlara Dikkat

Batarya kullanım şekli pil hücrelerinin ömrü açısından çok önemlidir. Bir notebook bataryasını maksimum verimle uzun ömürlü kullanmak için aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi gerekir...

Makale yorumları

Makale yorumunuz