Web tasarım Seo dostu site yapmak

Seo dostu site yapmak

  • 1598 görüntüleme
  • 02.01.2021

     Düzgün ve güncel teknolojilere dayanan sağlam altyapılı bir site, hem kullanıcı kitlenize daha iyi hizmet vermenize hem de arama motorlarında üst sıralarda çıkmanıza yardımcı olacaktır. Bu sebeple kolay kullanılır ve hatalardan arındırılmış güncel bir site her zaman seo için avantajlıdır. Hatalarla dolu bir site arama motorlarında sürekli eksi puan alacaktır.

     Sitenizi yayına aldığınızda ilk yapmanız gereken şey kod yapısının standartlara uygunluğunu kontrol etmek olmalıdır.( Bu konuda sizlere KODLAB firmasının web tasarım rehberi kitabını önerebilirim ). Sitenizin dünya standartlarına uygunluğunun denetlenmesi konusunda dünya çapında kabul görmüş W3C yani (Word Wide Web Consortium) kuruluşunun araçlarını kullanarak bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Tarama yaptıkran sonra varsa hatalarınız listelenir sizde çözümlerini üretirsiniz. CSS ile alakalı hatalarınızı da http://jigsaw.w3.org/css-validator adresinden taratabilirsiniz. Çıkan arama satırına .css dosyanızın link’ini vermeniz yeterli olacaktır.

Benzer makaleler

Google adını nereden aldı
02.01.2021

Google adını nereden aldı

Google kelimesi 1 den başlayıp 100 tane sıfırın arka arkaya eklenmesi sonucunda oluşan sayının ifade eildiği googol kelimesinden üretilmiştir. Kurucuları bu sayısal terimden etkilenerek milyarlarca veriyi toplamak,analiz etmek

CMS nedir ?
14.05.2021

CMS nedir ?

Makale yorumları

Makale yorumunuz