Web tasarım CMS nedir ?

CMS nedir ?

  • 1391 görüntüleme
  • 14.05.2021

     CMS yani Content Managment System nedir nasıl kullanılır ?

     CMS sistemleri kullanacak kişilerin herhangi bir teknik ve kod bilgisine ,htiyaç duymadan web sitesinde içerik oluşturmasına ve mevcut içeriği güncellemesine olanak sağlayan yazılım sistemleridir.

     Web sayfalarını oluşturmak için Html, Css, asp.net yada php, Javascript gibi programları bilmeniz gerekmektedir. CMS yazılımlarına örnek olarak Wordpress, Blogger, Joomla,Drupal gibi web tabanlı yazılımları gösterebiliriz. Bu tarz yazılımlar genelde açık kaynak kodlu olduğundan geliştiricileri açık fazladır. Bir özellik eklemek istediğinizde sadece eklentilere girip istediğiniz eklentiyi kur demeniz yeterlidir.

     İhtiyacınız dahilinde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Tüm kurulum, güncelleme ve bakım konularında hizmetinizdeyiz.

 

Benzer makaleler

Seo dostu site yapmak
02.01.2021

Seo dostu site yapmak

Düzgün ve güncel teknolojilere dayanan sağlam altyapılı bir site, hem kullanıcı kitlenize daha iyi hizmet vermenize hem de arama motorlarında üst sıralarda çıkmanıza yardımcı olacaktır. Bu sebeple kolay kullanılır ve hatalardan arındırılmış güncel bir site her zaman seo

Makale yorumları

Makale yorumunuz